26 mar

20 KILOSÓW ZE ŚW. JAKUBEM APOSTOŁEM

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej oraz Gdański Klub Przyjaciół Drogi
św. Jakuba Apostoła zapraszają na „Wielkopostne Camino”. Naszą podróż szlakiem oznaczonym muszlami i żółtymi strzałkami rozpoczniemy w Braniewie, aby po 20 km wspólnej drogi zakończyć ją w Fromborku.

Zapraszamy młodzież, rodziny oraz tych, którzy nie patrzą na pesel i czują się młodo.

Kiedy?
26 marca 2022 r. (sobota)
Jaka trasa?
Braniewo - Frombork (20km)
Start?
Katedra Oliwska godz.7.30 -wspólny wyjazd autokarem

Zapisy mailowe do 20 marca:
mlodziez@diecezjagdansk.pl

Koszt 50 zł
(WPŁATA NA KONTO: 56 1160 2202 0000 0004 7389 4460, Tytułem: CAMINO)

Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) to najpopularniejszy na świecie szlak pielgrzymkowy. Rozpoczyna się w wielu miejscach Europy i zawsze prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii.
Pomorska Droga św. Jakuba Apostoła liczy 1142 kilometry. Zaczyna się na Litwie, w Kretyndze i kończy się w Niemczech, w Rostocku. Gdańsk położony jest na 324 km. „pomorskiego camino”. Z Gdańska Oliwy do sanktuarium św. Jakuba w Hiszpanii jest blisko 4050 km.