27 gru

Europejskie Spotkanie Młodych 2022/2023

Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku!

W dniach od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r. odbędzie się 45. Europejskie Spotkanie Młodych. Będzie miało ono miejsce w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicach.

Zapraszamy księży Duszpasterzy Młodzieży do organizacji wyjazdu i udziału w wydarzeniu!

Spotkanie w Rostocku informacje praktyczne

Daty

Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku będzie trwało od środy 28 grudnia 2022 do niedzieli 1 stycznia 2023.

Wiek uczestników

Spotkania Europejskie są przeznaczone dla młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat.

Program spotkania

Poniedziałek, 26 grudnia

Przyjazd osób zaangażowanych w wolontariat.

Możliwe zaangażowanie:

• pomoc w przyjęciu osób przyjeżdżających 28 grudnia;
  • pomoc w grupach pracy (dystrybucja posiłków, sprzątanie, przygotowanie miejsc modlitwy...);
  • pomoc w miejscach przyjęcia;
  • przygotowywanie śpiewów na wspólną modlitwę (prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu).

Środa, 28 grudnia

8.00-12.00 Przyjazd do Rostocku, pierwsze spotkanie z goszczącymi wspólnotami i przydzielenie zakwaterowania.

Czwartek i piątek 29 i 30 grudnia

8.30 Modlitwa poranna w goszczących wspólnotach, następnie spotkania w małych grupach, a także z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Wyjazd do HanseMesse.

Posiłek w dordze do HanseMesse (prowiant otrzymany poprzedniego wieczoru podczas kolacji).

13.00 Modlitwa południowa w HanseMesse
15.00 Spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, zmian klimatycznych, zaangażowania w sprawy społeczne, kultury i sztuki... w Rostocku, Warnemünde i HanseMesse.

Sobota, 31 grudnia

13.00 Modlitwa południowa w HanseMesse
15.00 Spotkania uczestników z poszczególnych krajów w Rostocku, Warnemünde i HanseMesse.
19.00 Modlitwa wieczorna w HanseMesse, następnie powrót do miejsc goszczących
23.00 Czuwanie modlitewne w intencji pokoju na świecie, a następnie „Festiwal Narodów”

Niedziela, 1 stycznia

Uczestnictwo w rannych celebracjach w goszczących wspólnotach, a następnie obiad u rodzin.

Od godz. 16.00 wyjazd.

Zakwaterowanie

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Wszyscy uczestnicy muszą zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc spać na podłodze. Osoby niepełnosprawne powinny być zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

Udział w kosztach

Proponowana przez organizatora suma pokrywa koszty wyżywienia, przejazdów na miejscu, wynajęcia i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne. Nie jest ona identyczna dla wszystkich; przy ustalaniu jej bierze się pod uwagę koszty utrzymania w różnych krajach.

Dla Polaków orientacyjny udział w kosztach wynosi:

• dla młodych ludzi 70 €,
  • dla uczestników lub osób odpowiedzialnych za grupy, które prowadzą działalność zawodową pozwalającą im na większy wkład, proponujemy 110 €.

Tę samą sumę składają osoby, które przyjadą 26 grudnia.

W jaki sposób złożyć udział w kosztach?

Prosimy o wpłacanie udziału w kosztach kartą bankową przez formularz zgłoszeniowy przed spotkaniem.
UWAGA: dokonana wpłata nie podlega zwrotowi.

W różnych regionach i krajach młodzi ludzie przygotowują się razem do tej pielgrzymki. Materiały pomocne w przygotowaniach będą opublikowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Na facebook.com/taize.polska można znaleźć najbardziej aktualne informacje o przygotowaniach na terenie Polski do Spotkania Europejskiego.

Na facebook.com/taize można śledzić informacje i zdjęcia z przygotowań do spotkania w innych krajach.

Informacje o spotkaniu otrzymasz zawsze w Taizé.
Adres do korespondencji:

Spotkania Młodych
Communauté de Taizé
71250 TAIZÉ, Francja
Tel.: (+33) 385.50.30.04 (w godz. 10.00-12.00)
fax: (+33) 385.50.30.16

Zgłoszenia

Osoby, które planują zorganizować wyjazd grupowy, powinny jak najszybciej zgłosić się, podając wstępną szacunkową liczbę uczestników, a następnie uzupełniać dane uczestników w miarę ich zgłaszania się. Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń upływa 15 listopada.

>>> Zgłoszenie udziału online