Nasze projekty

Święty to nie jest osoba idealna. Święty to osoba, która postawiła wszystko na Boga.

DEB to zgrana ekipa ludzi, w której znajdziecie księdza, świeckich a przede wszystkim ludzi młodych. Nasz zespół zajmuje się głoszeniem rekolekcji kerygmatycznych ,,Droga ku prawdzie’’, które w sposób niebanalny, humorystyczny oraz skłaniający ku refleksji przygotują Was do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Bierzmowanie jak to ogarnąć?

•  WTAJEMNIECZENIE
  • DAR
  • UMOCNIENIE
  • PIECZĘĆ
  • OSOBISTE SPOTKANIE

Bierzmowanie to inaczej sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiej. To moment, w którym wchodzimy w osobistą relację z Panem Bogiem. Naszym przewodnikiem jest Duch Święty, który udziela nam swoich darów na tej drodze. Mają one uzdalniać nas do pogłębiania wiary i trwania w jedności z Chrystusem i Jego kościołem. Przyjmujący je chrześcijanin zostaje umocniony Bożą mocą w swym pragnieniu czynienia dobra w świecie. Bierzmowanie określamy również mianem pieczęci, ponieważ potwierdza ono i doskonali to, co zostało zapoczątkowane w nas na Chrzcie Świętym. Podczas chrztu, kiedy zostaliśmy przyłączeni do kościoła Chrystusa, w naszym imieniu wiarę wyznali nasi rodzice oraz rodzice chrzestni. Bierzmowanie jest spotkaniem z Bożą Miłością, która zaprasza nas do relacji i świętości.

REKOLEKCJE DROGA KU PRAWDZIE

To rekolekcje stworzone specjalnie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rekolekcje głoszone są przez młodych dla młodych. Forma rekolekcji zaprasza do otwarcia serca pokazując, że wiara to nic sztucznego, smutnego, sztywnego.

Celem każdych rekolekcji jest:

• wzbudzenie świadomości przyjmowanego sakramentu,

• udzielenie odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości,

• zaproszenie do nieustannej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

W czasie rekolekcji Droga ku prawdzie mówimy jasno i konkretnie o podstawach wiary, kerygmacie: Miłości, Grzechu, Nawróceniu i Zbawieniu podkreślając rolę Ducha Świętego i Wspólnoty. Przekazywana treść ma bardzo urozmaiconą i ciekawą formę. Rekolekcje to nie tylko słowa. Wykorzystujemy także pantomimę, scenki, fragmenty filmów i muzykę. Słowo mówione jest jakby dopełnieniem i wyraża się w szczególności w osobistych świadectwach głoszących rekolekcje. Ważnym elementem nauczań są fragmenty z Pisma Świętego nawiązujące do konkretnych przykładów z życia.

Rekolekcje prowadzone są w systemie weekendowym od piątku do niedzieli. Współtworzone są przez księdza oraz odpowiednio do tego zadania przygotowywaną wspólnotę. Młodzież należąca do wspólnoty charakteryzuje się otwartością na Ducha Świętego, modli się w intencji danych rekolekcji, odgrywa scenki, daje świadectwa oraz nawiązuje relacje z uczestnikami. Podczas zabaw integracyjnych i wspólnych spacerów zwracamy też uwagę, że Boga odkrywamy przede wszystkim drugim człowieku.

Punktem kulminacyjnym rekolekcji jest Msza Święta poprzedzona sakramentem pokuty. Rekolekcje są też okazją spotkania Boga podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Organizatorzy dbają o to by centralną postacią rekolekcji zawsze był Jezus Chrystus. Oni sami w pokorze i otwartości na Ducha Świętego pozostają narzędziami w ręku Pana Boga.

Celem każdych rekolekcji jest:

• wzbudzenie świadomości przyjmowanego sakramentu,
  • udzielenie odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości,
  • zaproszenie do nieustannej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

W czasie rekolekcji Droga ku prawdzie mówimy jasno i konkretnie o podstawach wiary, kerygmacie: Miłości, Grzechu, Nawróceniu i Zbawieniu podkreślając rolę Ducha Świętego i wspólnoty. Przekazywana treść ma bardzo urozmaiconą i ciekawą formę. Rekolekcje to nie tylko słowa. Wykorzystujemy także pantomimę, scenki, fragmenty filmów i muzykę. Słowo mówione jest jakby dopełnieniem i wyraża się w szczególności w osobistych świadectwach głoszących rekolekcje. Ważnym elementem nauczań są fragmenty z Pisma Świętego nawiązujące do konkretnych przykładów z życia.

Rekolekcje prowadzone są w systemie weekendowym od piątku do niedzieli. Współtworzone są przez księdza oraz odpowiednio do tego zadania przygotowywaną wspólnotę. Młodzież należąca do wspólnoty charakteryzuje się otwartością na Ducha Świętego, modli się w intencji danych rekolekcji, odgrywa scenki, daje świadectwa oraz nawiązuje relacje z uczestnikami. Podczas zabaw integracyjnych i wspólnych spacerów zwracamy też uwagę, że Boga odkrywamy przede wszystkim drugim człowieku.

Punktem kulminacyjnym rekolekcji jest Msza Święta poprzedzona sakramentem pokuty. Rekolekcje są też okazją spotkania Boga podczas adoracji
Najświętszego Sakramentu.